brama do garazu

Jak dobrać bramę do garażu o małej powierzchni?

Wybranie odpowiedniego rodzaju bramy garażowej to jeden z ważniejszych elementów podczas wykańczania domu. Dzięki odpowiedniej bramie garażowej zapewnimy sobie większą wygodę podczas korzystania z garażu, będzie nam łatwiej do niego wjechać i łatwiej z niego wyjechać oraz wykorzystać garaż także do innych celów. Jakie możliwości doboru optymalnego rodzaju bramy garażowej ma się jednak w przypadku garaży o małej powierzchni? O tym przeczytasz w naszym artykule.

Jakie znaczenie ma rodzaj bramy garażowej?

Głównym zadaniem dla osób, które szukają idealnej bramy do garażu jest wybór takiego rodzaju bramy, który zapewni później najwięcej wygody podczas korzystania z garażu. Możliwości wyboru jest dużo. Najlepsi producenci i dostawcy bram garażowych oferują m.in. bramy rozwierane, bramy uchylne, bramy rolowane oraz obecnie najczęściej wybierane przez klientów bramy segmentowe. Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista i doradca klientów z firmy BROS w Buku pod Poznaniem, która jest cenionym producentem stolarki otworowej, nie tylko w Polsce, ale też w zachodniej Europie:

W zależności od rodzaju wybranej bramy garażowej będzie się ona nieco inaczej otwierała i w związku z tym będzie też zajmowała w środku nieco więcej lub nieco mniej miejsca. Ma to duże znacznie przede wszystkim wówczas gdy planuje się w garażu trzymać więcej rzeczy niż sam samochód. Jest to też oczywiście ważne w garażach o małej powierzchni.

Jaki wybrać rodzaj bramy do małego garażu?

Wybór odpowiedniej bramy garażowej zawsze należy rozpocząć od zmierzenia otworu, czyli szerokości i wysokości, jaką ma zająć brama garażowa. Brama jest zawsze montowana w momencie, gdy garaż jest już całkowicie wykończony, tzn. gdy wylana jest już posadzka i otynkowane są nadproża. Wtedy możemy już dokładnie pobrać wszystkie wymiary i wybrać taki rodzaj bramy, który najlepiej się sprawdzi w garażu. Mierząc otwór na bramę garażową trzeba zmierzyć też szerokość filarów po bokach otworu i wysokość ściany nad otworem. To właśnie do nich montowana jest bowiem później brama garażowa.

W małych garażach najlepiej sprawdzają się bramy wykonane na wymiar. Nie warto jest korzystać z gotowych rozwiązań, ponieważ trudno będzie wybrać taką bramę, które będzie idealnie pasowała do warunków w naszym garażu. Najczęściej klienci decydują się na kupno segmentowych bram garażowych. Są one bowiem najłatwiejsze w użytkowaniu i dają najwięcej korzyści użytkownikom. Ważną ich zaletą jest też to, że nie zajmują zbyt dużo miejsca wewnątrz garażu, co przy małej powierzchni ma kluczowe znaczenia. Brama segmentowa nie wymaga też posiadania dużego podjazdu.

Witam, nazywam się Jarosław Kozień i na codzień pracuję w telewizji. Blog to jedna z wielu moich pasji. Na blogu zamieszczam aktualne artykuły o mediach i reklamie. Jeśli zainteresują Cie informację jakie tutaj się pojawiają to zapraszam do zostania na dłużej.