samochod na lotisko

Wynajęcie samochodu jako świetny pomysł na transfer lotniskowy

Wynajem samochodów cieszy się obecnie dużą popularnością. Mnóstwo osób decyduje się na wypożyczenie auta szczególnie podczas wakacji, gdy przylatują do innego miasta lub kraju. W takich sytuacjach wyśmienitym wyborem jest rezerwacja pojazdu na lotnisku i organizacja przejazdu z miejsca przylotu do hotelu lub wynajętego apartamentu. Wynajem auta jest bowiem doskonałym rozwiązaniem w przypadku transferu lotniskowego.

Dlaczego warto wynająć samochód z podstawieniem na lotnisko?

Obecnie istnieje wiele wypożyczalni oferujących usługę podstawienia samochodu na lotnisko. Równolegle działają też firmy z własnymi oddziałami w hali przylotów. Ich auta znajdują się na miejscowym parkingu, więc klienci nie muszą czekać na podstawienie pojazdu.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik firmy Abacus Car Rental, która zajmuje się wypożyczaniem samochodów na terenie całej Polski: Wynajem auta od razu po przylocie do nowego miasta czy kraju to ogromny komfort dla podróżujących. Dzięki temu nie musisz polegać na transporcie publicznym i dostosowywać planu dnia do rozkładu jazdy autobusów czy pociągów. Własny samochód rozwiązuje również problem przemieszczania się z ciężkim bagażem. W tym przypadku torby i walizki wystarczy pozostawić wewnątrz pojazdu. Istnieją osoby, które rezygnują z wypożyczenia auta z obawy o wysokie koszty całej operacji. W zestawieniu z transportem publicznym wynajem jest rzeczywiście droższy, ale porównując go np. z korzystaniem z taksówek, nie ma dużej różnicy. Co więcej, średnia cena wypożyczenia samochodu na całą dobę jest zbliżona do ceny jednego kursu taksówką z lotniska do centrum miasta.

Czy wynajem auta z podstawieniem na lotnisko jest dodatkowo płatny?

Wynajem auta z podstawieniem na lotnisko to usługa, z której mogą skorzystać klienci większości ogólnopolskich wypożyczalni samochodów. W zależności od zasad panujących w konkretnej firmie jest ona darmowa lub dodatkowo płatna. Informacja ta zwykle umieszczona jest w regulaminie wypożyczalni. O konieczności uiszczenia opłaty najemca może być informowany także w trakcie rezerwacji (podczas wyboru miejsca odbioru/zwrotu auta). Istnieją firmy, które wysokość ewentualnej opłaty uzależniają od ilości dni, na które samochód ma być wypożyczony. W przypadku podpisania umowy na dłuższy okres wszelkie koszty są znoszone. Aby nie narażać się na dodatkowe wydatki związane z wynajmem, warto szukać wypożyczalni oferujących darmowe podstawienie i odbiór pojazdu z lotniska.

Transfer lotniskowy dla całej rodziny lub grupy przyjaciół? Żaden problem

Organizacja transferu lotniskowego dla grupy osób to zadanie nieco trudniejsze niż wynajem zwykłego auta. W tym przypadku należy zarezerwować większy model, mogący pomieścić wszystkich uczestników podróży. Dla ogólnopolskich wypożyczalni zajmujących się krótkoterminowym wynajmem samochodów nie jest to jednak duży problem. Firmy te mają w swojej flocie busy przystosowane do sprawnego, a co najważniejsze, bezpiecznego przewozu nawet 9 osób. Co niezwykle istotne, prowadzenie takiego pojazdu nie wymaga żadnych specjalnych uprawnień. Kierowca musi mieć przy sobie wyłącznie tradycyjne prawo jazdy kategorii B.

Witam, nazywam się Jarosław Kozień i na codzień pracuję w telewizji. Blog to jedna z wielu moich pasji. Na blogu zamieszczam aktualne artykuły o mediach i reklamie. Jeśli zainteresują Cie informację jakie tutaj się pojawiają to zapraszam do zostania na dłużej.