dbanie o samochod

Jak zadbać o samochód, by wyglądał jak egzemplarz z salonu? 

Kierowcy często zwracają ogromną uwagę na to, w jakiej kondycji jest ich pojazd. Regularne serwisowanie i wizyty na myjni często jednak okazują się niewystarczające. Wówczas właściciele aut poszukują innych rozwiązań, które sprawią, że ich samochód będzie wyglądał równie dobrze, jak egzemplarz z salonu. Jak to zrobić? Czy konieczna jest wizyta w profesjonalnym serwisie detailingowym?

Co daje wizyta w profesjonalnej myjni detailingowej? 

Posiadacze samochodów mają coraz więcej możliwości, jeżeli chodzi o dbanie o pojazdy. Obecnie na popularności zyskuje na przykład usługa mycia detailingowego. Nie każdy wie, ale około 90% defektów na lakierze powstaje właśnie na skutek nieprawidłowego mycia. Właśnie dlatego warto powierzyć to zadanie specjalistom. Mycie detailingowe składa się z wielu etapów, a do przeprowadzenia każdego z nich wykorzystywane są specjalistyczne narzędzia i kosmetyki. W praktyce oznacza to, że uzyskane efekty są naprawdę satysfakcjonujące, natomiast karoseria jest całkowicie bezpieczna. Przebieg prac może być różny w zależności od wybranej usługi, jednak najczęściej składa się z:

  • profesjonalnego mycia pianą aktywną, która ma neutralne pH,
  • dokładnego mycia felg, również z trudnych zanieczyszczeń,
  • czyszczenia opon,
  • mycia SPA, do którego wykorzystywany jest szampon o neutralnym pH,
  • osuszania sprężonym powietrzem i delikatnym ręcznikiem z mikrowłókien,
  • osuszania wnęk drzwi oraz klapy bagażnika,
  • nałożenia dressingu na opony,
  • mycia szyb,
  • kosmetyki auta.

Jakie są inne sposoby na nadanie autu wyglądu jak z salonu? 

Mycie detailingowe to usługa, na którą warto się zdecydować, aby nadać autu wygląd jak z salonu. Koszty takiej wizyty są stosunkowo niewielkie, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo karoserii i efekty, które można uzyskać. O to, w co jeszcze można zainwestować, postanowiliśmy zapytać specjalistę z firmy zajmującej się oklejaniem samochodów folią w Warszawie Real Auto, który zaproponował:

– Oklejanie samochodu folią jest usługą, w którą z pewnością warto zainwestować, chcąc zadbać o swój pojazd. Dzięki niemu można nadać atrakcyjny i oryginalny efekt nadwoziu, odmieniając wygląd auta. To tańsze rozwiązanie niż tradycyjne lakierowanie, a dodatkowo proces jest w stu procentach odwracalny. Czasami zdarza się tak, że uprzednio trzeba usunąć wgniecenia, rysy albo przeprowadzić renowację lakieru, jednak każda z tych procedur to inwestycja w nadanie samochodowi wyglądu jak z salonu, a co za tym idzie – zwiększenia jego wartości rynkowej.

Witam, nazywam się Jarosław Kozień i na codzień pracuję w telewizji. Blog to jedna z wielu moich pasji. Na blogu zamieszczam aktualne artykuły o mediach i reklamie. Jeśli zainteresują Cie informację jakie tutaj się pojawiają to zapraszam do zostania na dłużej.