Ważne i ciekawe ilustracje – gdzie umieszczać?

Wiele czasopism, wyróżniających się dobrym ła­maniem osiągnęło pozytywny kompromis między częścią redakcyjną a swymi działami ogłoszeń. Sprawa właściwego zamieszczenia ogłoszeń jest dy­skutowana od bardzo dawna.

Ważne i ciekawe ilustracje należy umieszczać zaw­sze w górnej połowie pierwszej stronicy, ponieważ zachęcają one do kupna i czytania (sprzedawca oferuje pisma najczęściej złożone w pół lub nawet z widoczną tylko główką). Z tego względu zdjęcia na stronicy tytułowej, przynajmniej swą istotną częścią, nie powinny schodzić poniżej górnej po­łowy strony.

Przewidziane w gazecie fotografie cieniowane po­winny ze względu na gruby 24 lub 30-punktowy raster odpowiadać szczególnym wymogom: muszą być kontrastowe i mieć silne światłocienie.

Witam, nazywam się Jarosław Kozień i na codzień pracuję w telewizji. Blog to jedna z wielu moich pasji. Na blogu zamieszczam aktualne artykuły o mediach i reklamie. Jeśli zainteresują Cie informację jakie tutaj się pojawiają to zapraszam do zostania na dłużej.