hipoteka dla firm

Kredyt hipoteczny dla firmy – co trzeba o nim wiedzieć?

Kryteria do zaciągania pożyczek długoterminowych dla firm rosną z każdym rokiem. Dodatkowo banki bardziej szczegółowo analizują zdolność kredytową przedsiębiorstwa niż osoby fizycznej. W związku z tym podjęcie zobowiązania na posiadłość jest dla firmy trudniejsze. W jaki sposób zwiększyć swoje szanse na udzielenie kredytu dla biznesu?

Kredyt hipoteczny – czy można go wziąć na firmę?

Banki przy udzielaniu kredytu hipotecznego są przychylniejsze osobom, które posiadają stabilną sytuację finansową i pewne zatrudnienie w postaci umowy o pracę. Inaczej wygląda sytuacja, w której to firmy starają się o uzyskanie kredytu na dom, czy też innej nieruchomości.

Czy kredyt hipoteczny można wziąć na firmę? Jak się okazuje, przedsiębiorcy mogą starać się o udzielenie zadłużenia hipotecznego na swoją działalność. Jednak należy liczyć się z tym, że będzie to trudniejsze niż w przypadku klasycznego kredytu zaciąganego przez osoby fizyczne. To dlatego, że firmy są bardzo niestabilnym przedsięwzięciem, które stanowi dla banku duże ryzyko. Wystarczy ustawa, która będzie niekorzystna pod względem spłat dla przedsiębiorstwa, a wtedy może stać się ono w jednej chwili niewypłacalne. Dlatego banki skrupulatnie analizują zdolność kredytową firm. Jakie są wymagania do uzyskania kredytu hipotecznego dla firmy?

Kredyt hipoteczny – jak można go uzyskać na firmę?

Kredyt hipoteczny na firmę można otrzymać tylko w przypadku spełnienia określonych wymagań. Warunki są bardzo podobne jak te dla osoby fizycznej, która stara się o uzyskanie pożyczki. Najważniejszym czynnikiem, jaki ma wpływ na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt hipoteczny dla przedsiębiorstwa, jest zdolność kredytowa i pozytywna historia podjętych zobowiązań. Oznacza to spłatę wszystkich zadłużeń w terminie, do którego zobowiązała się firma.

Dodatkowym czynnikiem, który ma wpływ na udzielenie pożyczki dla firmy, jest prowadzenie działalności przez co najmniej okres 12 miesięcy. Zdarzają się również przypadki, gdzie niektóre banki wymagają tylko 6-miesięcznego stażu firmy. Oprócz tego niektóre placówki wymagają od działalności określonej ilości obrotów.

Aby uzyskać kredyt hipoteczny na firmę, należy złożyć odpowiedni wniosek i dokumenty takie jak:

  • Zaświadczenie, które wykaże, że przedsiębiorca nie zalega z płatnościami. Tego typu dokument powinien być złożony do ZUS-u oraz US-u.

  • Strategię przedsiębiorstwa (biznesplan).

  • Wpis potwierdzający rejestrację działalności.

  • Poświadczenie, w którym wykaże się możliwość zabezpieczenia pieniędzy z zadłużenia.

Instytucje finansowe nie zawsze potrzebują poświadczenia o zabezpieczonym kredycie. Jednak, mimo że bank tego nie wymaga, warto przygotować tego typu osłonę finansową w postaci poręczenia osoby trzeciej lub cesję wierzytelności. W obecnych czasach wniosek o udzielenie kredytu na firmę można złożyć w formie online. Wszystkich formalności również da się dokonać za pośrednictwem sieci.

W przypadku problemów lub pytań większość banków daje możliwość bezpłatnej konsultacji ze swoim doradcą finansowym. Można to zrobić za pośrednictwem czatu lub też rozmowy telefonicznej.

Firmowy kredyt hipoteczny – na co można go wziąć?

Zdarza się, że właściciele firm nie chcą wydawać pieniędzy na dodatkową lub pierwszą komercyjną nieruchomość ze swojego rachunku bankowego. W takiej sytuacji bardzo często biznesmeni podejmują decyzję o podjęciu się zobowiązania, jakim jest kredyt hipoteczny dla firm.

Pożyczkę hipoteczną dla przedsiębiorstwa można wykorzystać na różne cele. Każda instytucja finansowa daje inne możliwości w swojej ofercie. Są to m.in. zakup posiadłości lub pomieszczenia biurowego, ale również kupno działki pod zabudowę. Najczęściej przedsiębiorcy decydują się na kupno klasycznego pomieszczenia biurowego w wieżowcu czy też biurowcu, ale także magazynów, czy też obszarów na potrzeby linii produkcyjnych. Firmowym kredytem hipotecznym można sfinansować także remont oraz wszystkie kosztowne modernizacje, jakie są potrzebne.

Witam, nazywam się Jarosław Kozień i na codzień pracuję w telewizji. Blog to jedna z wielu moich pasji. Na blogu zamieszczam aktualne artykuły o mediach i reklamie. Jeśli zainteresują Cie informację jakie tutaj się pojawiają to zapraszam do zostania na dłużej.