nowosci komputerowe

HP prezentuje nowości komputerowe stworzone do hybrydowego modelu pracy

Firma HP oferuje rozwiązania zwiększające produktywność i ułatwiające współpracę nie tylko w biurze, ale także kiedy przebywamy w domu lub w podróży.

Zarówno partnerzy, jak i klienci HP mogą liczyć na mnóstwo innowacji, rozwiązań i usług.

Podczas HP Reinvent, dorocznego globalnego wydarzenia dla partnerów HP Inc., firma zapowiedziała szereg urządzeń i rozwiązań, które zwiększają wydajność, ułatwiają współpracę i pozwalają pracować w dowolnym miejscu w bezpieczny sposób.

Pandemia COVID-19 utrudnia funkcjonowanie firm na całym świecie i nie ulega wątpliwości, że hybrydowe środowiska pracy stają się nową normą. Niemal połowa pracowników biznesowych pracuje zdalnie, a potrzeba zachowania wysokiej produktywności w domu jest oczywista: ludzie domagają się szybszych komputerów i szybszego internetu. Jeśli chodzi o działy IT, 60 proc. szuka sposobów na wspomaganie bardziej elastycznych modeli pracy oraz zapewnienie użytkownikom „domowym” takiego samego poziomu wsparcia, jaki mieliby w biurze. Jednocześnie ponad 40 proc. działów IT kładzie szczególny nacisk na zabezpieczenia wbudowane w urządzenia użytkowników.

Ponieważ praca zdalna to nowy status quo, a firmy muszą wspierać personel zarówno w domu, jak i w biurze, komputery PC nabierają kluczowego znaczenia w środowiskach pracy hybrydowej – powiedział Andy Rhodes, globalny dyrektor działu Commercial Personal Systems, HP Inc. – Nasze rozwiązania klasy premium stają się bardziej dostępne dzięki nowym laptopom, które oferują większą mobilność, umożliwiając pracę w dowolnym miejscu. Komputery stacjonarne zapewniają wysoką wydajność w niewielkich przestrzeniach; monitory, ułatwiają współpracę i gwarantują wysoki poziom komfortu pracy, a usługi pozwalają korzystać z kompleksowych i elastycznych rozwiązań – wszystko po to, aby wspierać dziejącą się dziś na naszych oczach transformację biznesową.

WSPARCIE DLA NOWYCH SPOSOBÓW PRACY

HP ProBook 635 Aero G7, który waży niespełna 1 kg i długo działa na zasilaniu bateryjnym, pozwala użytkownikom pracować wydajnie w domu, biurze lub podróży. Rozwiązanie HP Sure View Reflect umożliwia dyskretną pracę, moduły Wi-Fi 6 i 4G LTE ułatwiają zachowanie łączności z siecią, a klawiatura pozwala pisać płynnie i cicho. Oto dodatkowe cechy laptopa:

  • Elegancki i ekologiczny. Uniesiona konstrukcja jest kompaktowa, ale solidna, jak przystało na produkt klasy premium, a metalowa obudowa zawiera ponad 62 proc. części mechanicznych wykonanych z materiałów wtórnych, co oznacza, że laptop dołącza do grona najbardziej ekologicznych komputerów PC stworzonych przez HP.[ix]
  • Duża wydajność. Najnowsze procesory mobilne AMD Ryzen™ serii 4000, opcjonalne procesory mobilne Ryzen PRO serii 4000 oraz najnowsza zintegrowana grafika AMD Radeon™ zapewniają wysoką produktywność.
  • Możliwość czyszczenia. Laptop zaprojektowano tak, aby wytrzymał 1000 cykli dezynfekcji z wykorzystaniem chusteczek higienicznych, więc użytkownicy mogą czyścić go bez obaw.

Firma HP wprowadziła też serie HP ProBook 600 G8 i HP ProBook 400 G8 stworzone z myślą o pracownikach, którzy często przenoszą się od biurka do pokojów zebrań, a potem do domu. Dzięki ulepszonej konstrukcji oraz opcjonalnym czterordzeniowym procesorom Intel® Core™ 11. generacji[xi] najnowsze komputery ProBook 600 i ProBook 400 zapewniają wydajność, bezpieczeństwo i trwałość, jakich potrzebują użytkownicy.

Użytkownikom, którzy potrzebują więcej mocy do bardziej wymagających zadań, HP proponuje nowe komputery stacjonarne Elite i Pro zaprojektowane z myślą o wielozadaniowości i dostępne w różnych wariantach obudowy.

Komputery serii HP EliteDesk 805 G6 są wyposażone w ulepszoną obudowę, która zapewnia nowoczesny wygląd oraz elastyczne opcje rozszerzeń i personalizacji. Konstrukcja HP Run Quiet Design minimalizuje poziom hałasu, aby ułatwić zachowanie skupienia, a zdolność do obsługi VR umożliwia uruchamianie wymagającego oprogramowania. Seria komputerów stacjonarnych oferuje użytkownikom wydajność klasy korporacyjnej, a także niezawodność, bezpieczeństwo oraz wybór typów obudowy.

  • HP EliteDesk 805 G6 Desktop Mini PC to kompaktowy, wydajny komputer PC, który mieści się łatwo w otwartych przestrzeniach biurowych w połączeniu z opcjonalnym monitorem Mini-in-One.[xii]
  • HP EliteDesk 805 G6 Small Form Factor to pierwszy na świecie biznesowy komputer stacjonarny typu SFF oparty na procesorach AMD z możliwością instalacji dwóch napędów M.2.[xiii]

Komputery serii HP ProDesk 405 G6, wyposażone w najnowsze procesory stacjonarne serii AMD Ryzen™ PRO, oferują rosnącym firmom wysoką wydajność i wszechstronność oraz cichsze, bardziej energooszczędne konstrukcje.

Ponieważ niemal połowa pracowników nie dysponuje dobrą konfiguracją do pracy w domu, a 60 proc. pracowników zdalnych nie ma wyznaczonego stanowiska pracy, HP wprowadza nowe monitory zaprojektowane z myślą o współpracy, dobrym samopoczuciu i oszczędności miejsca.

Monitory konferencyjne HP E24d i E27d zapewniają użytkownikom wszystko, co jest potrzebne do wirtualnej współpracy. Monitory kompatybilne z oprogramowaniem Zoom pozwalają łatwo uczestniczyć w konferencjach wideo za sprawą wbudowanej kamery, mikrofonu i dołączonej listwy głośnikowej bez potrzeby kupowania lub podłączania dodatkowych akcesoriów. To rozwiązanie, które pomaga zachować porządek na biurku, oferuje również funkcję dokowania, więc laptop i wszystkie komputerowe akcesoria można podłączyć do monitora jednym kablem, który zapewnia również zasilanie USB-C® o mocy 100 W.

Kiedy użytkownik musi wziąć sprawy w swoje ręce, monitor dotykowy HP E24t G4 FHD umożliwia interakcję z treścią na ekranie bez rozpraszających odblasków ani odcisków palców. Monitor pozwala stworzyć komfortowe stanowisko pracy za sprawą czterokierunkowej regulacji oraz funkcji HP Eye Ease, która ogranicza ilość niebieskiego światła bez wpływu na dokładność kolorów ani przesuwania barw w stronę żółci. Monitor jest również produkowany w ekologiczny sposób: ponad 80 proc. wykorzystanych tworzyw sztucznych pochodzi z recyklingu, a wszystkie materiały opakunkowe pochodzą ze zrównoważonych źródeł i nadają się do powtórnego przetworzenia.

NOWE SPOSOBY KUPOWANIA I ZARZĄDZANIA

57 proc. właścicieli małych i średnich firm planuje w dłuższej perspektywie umożliwić personelowi pracę w domu, ale problemem jest zarządzanie, chronienie i wspieranie pracowników zdalnych przy jednoczesnym zagwarantowaniu ciągłości biznesowej.

HP rozumie wyzwania, przed którymi stoją firmy w dzisiejszym nieprzewidywalnym klimacie, i wprowadza na rynek nowy, zorientowany na rozwiązania program, który zapewnia spokój ducha i najwyższy poziom produktywności. HP Business Boost oferuje technologie, zabezpieczenia i usługi wsparcia, które pozwalają małym i średnim firmom zarządzać ewoluującą siłą roboczą za przystępny miesięczny koszt.

HP Business Boost oferuje:

  • Wsparcie IT w zasięgu ręki. Każde rozwiązanie obejmuje kluczowe usługi, a jeśli organizacja potrzebuje zarządzanych lub niezarządzanych rozwiązań IT, dostępne są różnorodne usługi klasy premium oraz rozbudowane zabezpieczenia.
  • Mocne urządzenia, które zapewniają ciągłość działalności. Pracownicy otrzymują sprzęt, którego potrzebują, aby wydajnie pracować w domu, w tym komputery Elite i Pro, drukarki, monitory, stacje dokujące, zestawy słuchawkowe, klawiatury bezprzewodowe i nie tylko.
  • Pracuj teraz, płać na raty. Rozwiązanie jest dostępne w przystępnej miesięcznej cenie, dzięki czemu wydatki na IT stają się bardziej przewidywalne.

Aby pomóc firmom w efektywniejszym zarządzaniu cyklem życia urządzeń, zaktualizowano i uproszczono program HP Device as a Service (DaaS). Klienci z całego świata dysponują teraz spójnym rozwiązaniem – bez względu na to, czy działają w jednym kraju, czy na skalę międzynarodową – i mogą uzupełnić program DaaS o dodatkowe usługi świadczone przez HP lub partnerów, aby lepiej spełniał ich potrzeby. Jeśli chodzi o partnerów, zaktualizowany program HP DaaS oferuje im fundament do budowania dostosowanych rozwiązań dla klientów, a HP Integrated Financial Solutions zapewnia elastyczne opcje płatności, które pomagają zdobyć nowych klientów i zoptymalizować przedłużanie umów w przyszłości. HP TechPulse, platforma analityczna zarządzająca usługami w HP DaaS, nieustannie ewoluuje, aby zaoferować klientom i partnerom lepszy wgląd w sytuację oraz dostęp do sztucznej inteligencji.

Witam, nazywam się Jarosław Kozień i na codzień pracuję w telewizji. Blog to jedna z wielu moich pasji. Na blogu zamieszczam aktualne artykuły o mediach i reklamie. Jeśli zainteresują Cie informację jakie tutaj się pojawiają to zapraszam do zostania na dłużej.