Date:

Fiat Ducato – dostawczy samochód na miarę potrzeb

Najnowsze artykuły

Na liście najpopularniejszych producentów samochodów dostawczych jedno z najwyższych miejsc zajmuje marka Fiat. Włoskie przedsiębiorstwo oferujące swoje auta pod szyldem Fiat PROfessional słynie z produkcji użytecznych, wytrzymałych i komfortowych w prowadzeniu pojazdów dostawczych. Sztandarowym modelem marki jest Fiat Ducato. To samochód na miarę potrzeb przedsiębiorców.

Krótka historia modelu

Fiat Ducato produkowany jest od 1981 roku. Pierwsza generacja oferowana była w dwóch wersjach wyposażenia oraz czterech wariantach ładowności – 1000, 1300, 1400 i 1800 kg. Po dziewięciu latach auto przeszło delikatny face lifting, a po kolejnych czterech na rynku zadebiutowała druga generacja tego modelu. W 1995 Ducato II został wybrany dostawczym samochodem roku (Van Of The Year).

Tym razem pojazd dostępny był w aż siedmiu różnych konfiguracjach, m.in. jako furgon, mikrobus oraz kabina ze skrzynią ładunkową. W 2002 roku najpopularniejszy dostawczak Fiata przeszedł duży face lifting. Poza wyglądem zewnętrznym zmieniono wnętrze. Rozszerzono również dostępną paletę silników. Na rynku pojawiła się także wersja z napędem 4×4.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w salonie samochodowym ADF Auto z Wrocławia, który jest największym autoryzowanym dealerem marki Fiat w południowo-zachodniej Polsce: W 2006 roku Włosi zaprezentowali światu trzecią generację modelu Ducato. Od 2014 auto oferowane jest w wersji po gruntownej restylizacji. Zmieniono niemal cały przód, w tym wygląd reflektorów, atrapy chłodnicy i zderzaka.

W kabinie kierowcy wymieniono m.in. fotele. Dodano także nowy pojemnik na kubek i uchwyt do urządzeń mobilnych. Po modernizacji auto oferowane jest w trzech wersjach wyposażenia – Classic, Techno i Lounge. Od 1 marca 2021 roku na rynku dostępny jest też wariant całkowicie elektryczny, sprzedawany pod nazwą Fiat e-Ducato.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup Fiata Ducato?

Fiat Ducato to auto przeznaczone dla każdego nowoczesnego przedsiębiorcy. A tych jest całkiem sporo, gdyż w samym tylko 2021 roku w naszym kraju sprzedano łącznie 5252 nowych egzemplarzy Fiata Ducato. Wrocław to miasto, w którym jest on niezwykle popularny, ponieważ wyłamuje się z konwencji nieatrakcyjnych wizualnie dostawczaków. Włoscy projektanci udowodnili, że poza użytecznością samochód dostawczy może wyróżniać także interesujący wygląd.

Ostatnia modernizacja sprawiła, że model ten prezentuje się rewelacyjnie. A to nie jedyna jego zaleta. Bogaty wybór jednostek napędowych, wersji nadwozia oraz wymiarów pozwala dobrać wariant do charakterystyki prowadzonej działalności. Nieważne czy jesteś właścicielem firmy kurierskiej, czy zajmujesz się transportem materiałów sypkich – w szerokiej gamie Ducato znajdziesz nadwozie dla siebie.

d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
Witam, nazywam się Jarosław Kozień i na codzień pracuję w telewizji. Blog to jedna z wielu moich pasji. Na blogu zamieszczam aktualne artykuły o mediach i reklamie. Jeśli zainteresują Cie informację jakie tutaj się pojawiają to zapraszam do zostania na dłużej.