Date:

Najważniejsze kryteria wyboru dachówek

Najnowsze artykuły

Oferta pokryć dachowych, w tym dachówek jest dosyć rozbudowana, co może utrudniać podjęcie decyzji o zakupie. Przygotowaliśmy poradnik dla osób, które nie są profesjonalnie związane z budownictwem i dekarstwem, aby wiedziały czym się kierować, wybierając dachówki. Przeczytaj, a funkcjonalność i wygląd Twojego przyszłego dachu nie będzie przyczyną rozczarowania!

Jakie dachówki są w sprzedaży?

W sklepach z materiałami budowlanymi można znaleźć kilka rodzajów dachówek. Ze względu na komponenty, z których są tworzone, wyróżnia się dachówki:

  • betonowe nazywane cementowymi,
  • ceramiczne,
  • bitumiczne,
  • z posypką mineralną,
  • stalowe ze specjalną powłoką.

Poszczególne typy różnią się od siebie kształtem, ciężarem, metodą układania, efektem wizualnym po montażu. Ogólnie rzecz ujmując, za najtrwalsze i o najlepszych parametrach technicznych uznaje się dachówki ceramiczne.

Profesjonalne doradztwo dla niezdecydowanych

Projekt budowy domu powinien zawierać listę materiałów, z których należy go wykonać. Działając zgodnie z projektem, można mieć pewność, że wszystkie kwestie, również te dotyczące doboru pokrycia dachowego, zostały przemyślane przez doświadczonego architekta. Można jednak dostosować budynek do własnych potrzeb. Warto poradzić się profesjonalnej ekipy dekarskiej. Wiele firm, jak np. polecana przez klientów hurtownia Ambit z Pomorza oferuje usługi doradztwa, ciesielstwa, sprzedaży i montażu pokrycia dachowego, co maksymalnie ułatwia podejmowanie decyzji inwestorskich.

Na jakie czynniki powinieneś zwrócić uwagę, samodzielnie wybierając dachówkę?

Wybierając dachówkę, weź pod uwagę:

  • rodzaj i kąt nachylenia dachu — dachówki ceramiczne i cementowe można montować na dachach jednospadowych, dwuspadowych, namiotowych, kopertowych, w kształcie litery L, z wykuszem spiczastym, dwuspadowych z lukarnami, mansardowych polskich, przyczółkowych, naczółkowych i mansardowych. Poszczególne rodzaje (mniszki, płaskie karpiówki, zakładkowe płaskie) pasują na dachy o konkretnym nachyleniu.
  • styl architektoniczny budynku (nowoczesny, tradycyjny, niekonwencjonalny, dworek, willa, rozbudowana rezydencja, wiejski, miejski),
  • funkcję specjalne dachówki fotowoltaiczne z ogniwami PV.
  • kolorystykę stolarki budowlanej i elewacji.

d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e
Witam, nazywam się Jarosław Kozień i na codzień pracuję w telewizji. Blog to jedna z wielu moich pasji. Na blogu zamieszczam aktualne artykuły o mediach i reklamie. Jeśli zainteresują Cie informację jakie tutaj się pojawiają to zapraszam do zostania na dłużej.